Google Voice geliyor… (aslında çoktan gelmişti de bekliyordu)

Google voice kısa bir süre önce devreye alındı .

Ürün aslında unified messaging ürünü gibi, tek numaranız var, nerede olursanız olun oradan cagrı , fax, sms vb. alabilir , yollyabilirsiniz. Bana ilginc gelen kısmı ‘transcribed messages’  – kutunuza gelen sesli mesaj => emailinize yazılı olarak düşüyor ( ne kadar basarılıdır bilmiyorum ama iyi fikir bence ) ( bir conspiracy teorisi = google artık maillerinizi degil sesli konusmalarınızıda data mine edecek !) Son olarak, goog’  yılbaşında varolan numaranızı gv ile kullanmanıza izin verdi, yani ,numaramı illa goog’dan almanıza gerek yok, ATT’deki numaranızı buraya isliyorsunuz, servisler o numara için calısıyor. Altyapısını pek cıkaramadım ama konuya benden hakim arkadasların bir filri vardır herhalde.

Kısa bir süre sonra diğer özelliklerde oldugu gibi goog apps’ada gelecektir diye düşünülebilir, buda bence apps’a Zoho ve benzeri rekabetin önüne atacaktır ama tüm bunlar olsa bile , Live communicator ve Groove ile gelen Live Office’le karsılastırıldıgın hala daha biraz wip  kalıyor bence.

Bu hizmet bence Google Alo gibi algılanmaması gereken belkide asli olarak goog’un kendi servislerini ses kısmı ile entegre etmek amacı ile cıkılmıs olan bir servis gibi duruyor. Öte yanda ben bizzat görmedim ama android 2.0’den itibaren android’Lerde standart olarak geldiğinide farklı bir yerde okudum.

Bence buradaki amaçları  insanların tüm kullanıcı bilgisine sahip olmak ve bunu kendi muazzam google pazarlama hizmetleri mekanizmalarının yakıtı olarak kullanmak, mesela sunlar olabilir bence ?

a.Eczane de , sana yakınındaki acık Eczaneye baglayalım ( zaten geodata’da var thx to google maps ? )

b.this call brought to you by Altinyay Enterprises …

c.2 kişi arasında gecen’ayrılalım artık konusmasından sonra’ – size bir avukat önermemizi istermisniz ?

d.X’i aradım bulamadım, mesaj bırakagınıza , mailinizi okuyun bitince bitti deyin , biz sizin yerine ona mail atalım…

Yazıya buradan ulasabilirsiniz,

http://googlevoiceblog.blogspot.com/2010/06/google-voice-for-everyone.html

A little over a year ago, we released an early preview of Google Voice, our web-based platform for managing your communications. We introduced one number to ring all your phones, voicemail that works like email, free calls and text messages to the U.S. and Canada, low-priced international calls and more—the only catch was you had to request and receive an invite to try it out. Today, after lots of testing and tweaking, we’re excited to open up Google Voice to the public, no invitation required.

Over the past year, we’ve introduced a mobile web app, an integrated voicemail player in Gmail, the ability to use Google Voice with your existing number and more. Over a million of you are now actively using Google Voice, and many of the features released over the past year (like SMS to email and our Chrome extension) came as a result of your suggestions, so thanks!

If you haven’t yet tried Google Voice, we can’t wait for you to try it out and let us know what you think. Check out our revamped features page to learn about everything Google Voice can do, and if you haven’t seen it yet, this video provides a good overview in less than two minutes:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
TR hesabımdan denedim – gözüken durum ise sudur

This entry was posted in Google, Unsorted and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s