Halo Anniversary Edition geliyor – HD olarak !

“Product Features

Combat Evolved Anniversary is a spectacularly remastered version of the original “Halo” campaign, created in celebration of the 10th anniversary of one of the most beloved franchises in gaming history. With a bounty of new features including cooperative play over Xbox LIVE, a bundle of some of the most beloved multiplayer maps in “Halo” history reimagined for Xbox LIVE, new challenges and a new story to uncover, Halo: Anniversary is a must-have experience, coming exclusively to Xbox 360 on Nov. 15, 2011.

Merhaba

Hani bana sorsalar, hangi oyunları yeniden oynamak isterseniz eski zamanlardan gelen, açıkcası aklıma gelen 3 oyun vardır ; Sorcery , Combat Lynx ve Halo.

Amazonda dolaşıp ( aynı zamanda BF3 için pre-order yaparken ) ne göreyim ! Halo Anniversary edition geliyor. Hemde HD olarak, Halo evreninden en sevilen haritalarla ve Xbox Live desteği ile.

İşin açıkçası aynı oyunu baştan tekrar tekrar oynarım, hatta  “The Library” bölümünü de birçok kere oynadım. Hatta Halo’u daha iyi çalıştırması için yeni aldığım PC’ime verdiğim para kadar ödeyip yeni bir ekran kartı ve monitor aldığımıda itiraf etmeliyim.

Bekleyelim bakalım…

This entry was posted in Gaming, Microsoft and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s