Daha eglenceli bir Google+

Çıkışından yaklaşık 6 hafta sonra Google+’da artık oyunlar var !

Google dün Google+’a Sosyal Oyunları ekledi. Bunu zaten herkez bekliyordu, zira bir sosyal ağ servisi kurup bunun içine oyun kurmama gibi bir karar alacaklarını beklemiyordum. Ancak bunu bu kadar kısa zamanda yapmış olmaları Google açısından oldukça pozitif. Bu arada oyunlar şu anda herkeze açık değil, ancak belirli kullanıcılara açılmış durumda, o yüzden eger kendi ekranınızda göremezseniz meraklanmayın. Google ay sonuna kadar bunu tüm kullanıcılara yaymayı planlıyormuş.

Google’ın getirdiği yaklaşımda oyunlar Facebook’taki gibi kendini zorla sizin önünüze atmıyor kendini. Google ona göre bir tab yapmış, eger canınız oyun çekerse tek yapmanız gereken oyunlar tabına gelerek bir gözatmak. Hoşunuza giden varsada seçip oynuyorsunuz.

Sizin ve arkadaşlarınızın skorları vb. gibi gelişmeler ve başarılar tahmin edebileceğiniz gibi bu ekranda paylaşılıyor.

Şu anda Zynga, Rovio gibi firmalardan gelen oyunlar var ama toplam oyun sayısı Facebook’takinden daha az. Bunun yakında artacağını düşünüyorum. Bu arada Forbes dergisinde çıkan bir habere göre Google oyun yapımcılarından, oyunlara yapılan sanal alışverişler üzerinden sadece %5 alıyormuş. Bunun Facebook’ta istenen %30 oranı ile karşılaştırması yapılınca bu alanda rekabetin kızışacağı kesin gibi duruyor.

görüşmek üzere

This entry was posted in Gaming and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s