Outlook’laşan Gmail…

Gmail kullanıyorsanız belki farketmişsinizdir, dün Mail preview ve Inbox Preview özellikleri geldi. Bu 2 özelliğide Labs tabından girip ulaşabiliyorsunuz.

Inbox Preview” özelliği size gmail yüklenirken gelen emaillerin neler oldugunu gösteriyor. Aslında iyi bir özellik ama eger hızlı bir internetiniz varsa, ne oldu , ne gelmiş derken birden ekrandan siliniyor. O yüzden ne yazıkki pek yararını göremedim.

Bir diğer özellik ise, “Mail Preview” özelliği, buda sizin, gelen emaillerin içeriğini bir preview panosu içinde görmenizi sağlıyor. Benim hoşuma gitti, uzun zamandır istediğim ve hatta Google’a bunuda ekleyin diye yazdığım bir özellikti zira Outlook’ta bir benzeri var ve çok faydalı oluyor, özellikle çok sayıda emailiniz var ise. Açıkçası yolunu tam 7 yıl sonra Gmail’in içine bulmuş olması bana biraz Gmail ekibinin “aman ne olursa olsun Outlook’tan ayrı duralım’ kaygısı gibi geliyor.

Yine kısa bir süre önce ortaya çıkan Google Contacts özelliği ile Gmail’deki kontak yönetimi daha iyi hale gelmiş idi.Ben bunların aslında Google tarafında özellikle takip edilen ve Outlook’u benchmark eden bir çalışmanın sonuçları olduğunu düşünüyorum. Amaç’ta gmail’i gerçek anlamda kurumsal bir email olarak konumlandırmak. 

 

 

This entry was posted in Email, Google, Unsorted and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s