2012 için bazı öngörülerim ( Google üzerine )

Bu sıralarda herkez 2012 için tahminlerde bulunuyor. İşte benimde 2012 için tahminlerim ama bu sefer tutturmak için sadece agırlıkla teknolojiye ve Google’a yogunlaşacağım, zira 2011 bir Apple yılı oldu ( ürünler , beklentiler ve dramatik bitiş olarak esas aktörün oyunun sonun da ölümü )

İşte 2012’de Google’dan beklediğim gelişmeler :

  1. Google Müzik bir abonelik hizmeti haline gelecek. Büyük bir ihtimalle Chrome için özel bir versiyonu olacak.
  2. Bedava bilgisayarlar geliyor : ARM tabanlı Chromebook’lar çok daha ucuz ( 1 Dolar ? ) bir şekilde kullanıcı ile buluşacak ve 2010’dan çok daha başarılı olacaktır.
  3. Android için sanal bir asistan gelecek; bu Siri’den daha güçlü olacak ve aynı zamanda, masaüstü Google arayüzüzleri üzerinden sesli arama için bir hizmete sunulacak.
  4. Google bir magazalar zinciri kuracak : bunların içinde Android telefonlar, Google TV kutuları, Google markalı gömlek ve daha fazlası satılacak.
  5. Motorola satın alımından sonra bunu düşünmek zor değil :  Google markalı ilk Motorola cep telefonları ve tabletler son çeyrekte çıkmaya başlayacak.
  6. Google’ın Android Store’de yerlerde giden apps kalitesinin artırılması önemli bir husus haline gelecek, Google bunun için acil çözümler duyuracak. Bunları arasında  tutarlı bir kullanıcı arayüzleri yaratmak için daha iyi araçlar  başta olacak.
  7. Google Resim Arama görüntüleri analiz eder hale gelecek nesne ve insanları tanımak mümkün olacak.
  8. YouTube için HTML5 player varsayılan oynatıcı olacak.

2012’de Görüşmek üzere herkeze iyi yıllar

Özgür

Not : Bence 2012’de Dünya sona ermeyecek. En azından içinde Michael Cusack benzeri bir söför ve Himalaya dağlarının tepesine yapılmış tersanelerden çıkan kocaman gemilere dair bir durum olmayacak. Keza, Sky.net’te bu yıl uslu duracak zira hala daha robotik konusundaki gelişmeler gerçekten başarılı katil-android’lerin yapılmasına yetecek kadar ileride değil 🙂 Bu yüzden en azından Hollywood’un öngörülerinin bu yılda tutmayacağını düşünüyorum.

This entry was posted in Google and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s